Aizvadeiti jau 17. “Vuolyudzāni” i latgalīšu volūdys olimpiade

Aizvadeiti jau 17. “Vuolyudzāni” i latgalīšu volūdys olimpiade

22. aprelī, Latgolys kongresa symtgadis prīškvokorā, jau 17. godu Rēzeknis Vaļsts 1. gimnazejā nūtika skotuvis runys konkurss “Vuolyudzāni” i vaļsts atkluotuo olimpiade latgalīšu rokstu volūdā i kulturviesturē.

63 bārni nu 27 Latgolys školu puļcejuos, kab pīsadaleitu skotuvis runys konkursā “Vuolyudzāni”. Dalinīki sasaceņte trejuos vacuma grupuos – 1.-4. klase, 5.-8. klase, 9.–11. klase. Jūs snāgumu viertēja žūreja, kuruos sastuovā itūgod beja Latgolā zynomi ļauds: Saeimys deputats Jurs Viļums, muzikis Guntis Rasims, aktīrs Kristaps Rasims, uzjiemejs i muzikis  Jurs Vucāns, Rēzeknis Tautys teatra režisore Māra Zaļaiskalns, dzejneica Anna Rancāne, školuotuoja Ineta Urtāne. Sovu audziekņu prīšknasumam leidza sekuoja jūs školuotuoji i vacuoki, kurī varēja byut prīceigi, ka jūs bārni tur dzeivu tāvu tāvu volūdeņu, skaisti un ījiuteigi skaiteidami latgalīšu autoru tekstus. Pyrma apbolvuošonys vuolyudzānus i olimpiadis dalinīkus uzrunuoja i sovys dzīsmis dzīduoja grupa “Bez PVN”.

Skotuvis runys konkursa  “Vuolyudzāni” uzvarātuoji 

Vīta Vuords, pavuorde Škola Klase Školuotuojs

1.- 4.klase

1. Raina Arbidāne Rēzeknis Katuoļu v-škola 2. Valda Igaune
Laine Dzene Mežavydu PII “Sauleite” 6 godi Inga Skrebinska
2. Mareks Gusāns Rēzeknis 5. v-škola 3. Aelita Andrejeva
Agneta Jugāne Rēzeknis suokumškola 1. Iveta Maizika
3. Katrīna Jermacāne Rēzeknis Katuoļu v-šk. 2. Valda Igaune
Aivis Lipskis Drycānu v-škola 4. Inguna Butkāne
Katrīna Mivrenīka Rēzeknis 5. v-škola 2. Rūta Dortāne
Rūta Vonoga Nautrānu v-škola 4. Māreite Zubko

5. – 8.klase

1. Valters Duplinskis Nautrānu v-škola 5. Ruta Krišāne
Meldra Nazarova Ruguoju nūvoda v-šk. 6. Natālija Garā
2. Ralfs Bilinskis Nautrānu v-škola 7. Veronika Dundure
Osvalds Tūmiņš Eglainis p-škola 5. Rasma Zuša
3. Šarlote Lorija Nagle Kuorsovys v-škola 8. Ilona Cybuļska
Izabella Stelikova Cyblys v-škola 8. Sarmeite Streļča

9. – 12.klase

1. Ilmārs Krusts Drycānu v-škola 9. Gunta Kazuševa
Artūrs Šroms Ludzys piļsātys gimn. 11. Vanda Žulina
2. Marta Mičule Dravnīku p-škola 9. Valentīna Mičule, Inga Elste
Lauma Ritiņa Rēzeknis Katuoļu v-škola 10. Valda Igaune
Sintija Sadovska Dagdys v-škola 10. Rita Orole
3. nav      

Tamā pošā dīnā nūtyka ari vaļsts 17. atkluotuo olimpiade latgalīšu rokstu volūdā i kulturviesturē. Olimpiadē pīsadaleja 7 komandys:  Baļtinovys v-šk., Drycānu v-škola, divejis komandys nu Kruoslovys Vaļsts gimnazejis, Nautrānu v-šk., Rekovys v-šk., Tiļžys v-šk. Saceņseiba storp pyrmajom treis vītom beja cīši spraiga, uzvarātuojus škeire pavysam nalels punktu skaits.

Vaļsts 17. atkluotuos olimpiadis latgalīšu rokstu volūdā i kulturviesturē rezultati:

1. vīta Baļtinovys  v-šk.  (Megija Bukša, Ilze Jermacāne, Edgars Jermacāns, Viktorija Kušnire, Artis Ločmelis). Školuotuojs Imants Slišāns.

2. vīta Drycānu v-šk. (Keitija Kindzule, Vilma Kolneja, Juoņs Lamašs, Ija Obrumāne, Juoņs Vespers). Školuotuoja Silvija Laizāne.

3. vīta Nautrānu v-šk. (Santa Gricāne, Armands Ivulāns, Laima Magiča, Sandra Timša, Aija Urtāne). Školuotuoja Veronika Dundure.

Pasuokumu organizēja Latgalīšu volūdys, literaturys i kulturys viesturis školuotuoju asociaceja, finansiali atbaļsteja Rēzeknis nūvoda pošvaļdeiba, Latgolys Studentu centrs, duovojūt gruomotus uzvarātuojim, žurnals “A12”, duovojūt žurnalus vysim dalinīkim, Latgolys Producentu grupa, duovojūt disku “Celīs, bruoļ!”, kai ari Rēzeknis Vaļsts 1. gimnazeja, Rēzeknis Tehnologeju akademeja i Latvejis Universitate

.

Roksta autore: Veronika Dundure, LVLKŠA

Print Friendly, PDF & Email

Nūtikšonu kalendars

May
14
Pīk
11:00 Diskuseju cyklys “Ar Eiropys tvi... @ Zoom
Diskuseju cyklys “Ar Eiropys tvi... @ Zoom
May 14 @ 11:00 – 13:30
Diskuseju cyklys "Ar Eiropys tvierīni Latgolā" 2021 @ Zoom
Lai veicynuotu jaunīšu rodūšū dūmuošonu i ideju radeišonys spieju, uzlobuotu prezentaceju i komunikacejis prasmis, kai ari mudynuotu jaunīšus pīsadaleit sabīdreibai svareigu vaicuojumu rysynuošonā, ituo gods pavasarī turpynoj reikuot pasuokumu cyklu “Ar Eiropys tvierīni Latgolā”.  8.[...]
May
15
Sai
19:00 Izstuode “Andrejam Paulānam – 12... @ Latgolys Kulturviesturis muzejs
Izstuode “Andrejam Paulānam – 12... @ Latgolys Kulturviesturis muzejs
May 15 @ 19:00 – May 16 @ 05:00
Izstuode "Andrejam Paulānam - 125" Muzeju nakts 2021 ītvorūs @ Latgolys Kulturviesturis muzejs
Muzeju nakts 2021 “Robežas” ītvorūs 15. majā Latgolys Kulturviesturis muzeja trešuo stuova zalā voi lūgu vitrinuos varēs apsavērt keramikys vecmeistara Andreja Paulāna keramikys traukus i seikplastiku nu muzeja slāgtuos kruotivis.  Andrejs Paulāns (eistajā vuordā Andrivs[...]
May
16
Svā
15:00 Folklorys kūpys “Saime” dzīduoju... @ Vactilžys pogosts, Bolvu nūvods
Folklorys kūpys “Saime” dzīduoju... @ Vactilžys pogosts, Bolvu nūvods
May 16 @ 15:00
Folklorys kūpys "Saime" dzīduojumi pi krystu @ Vactilžys pogosts, Bolvu nūvods
Maja mieness īt ar tradicionalim maja dzīduojumim pi krystu. Bolu nūvoda Vactiļžys pogostā kotru maja svātdīni 15.00 stuņdēs pi krystu dzīduos foklorys kūpa “Saime”. Itūņedeļ – Ranguču kopūs.
May
19
Tre
14:00 Benislavys etnografiskuo ansambļ... @ Lozdukolna pogosts, Ruguoju nūvods
Benislavys etnografiskuo ansambļ... @ Lozdukolna pogosts, Ruguoju nūvods
May 19 @ 14:00
Benislavys etnografiskuo ansambļa dzīduojumi pi krystu @ Lozdukolna pogosts, Ruguoju nūvods
Sekojūt maja mieneša tradicejom dzīduot pi krystu, ari Benislavys etnografiskais ansamblis kotru maja trešdīni 14.00 stuņdēs dzīduos pi krystu.  Itūnedeļ – pi Slavītu kopu krysta.
May
23
Svā
15:00 Folklorys kūpys “Saime” dzīduoju... @ Vactilžys pogosts, Bolvu nūvods
Folklorys kūpys “Saime” dzīduoju... @ Vactilžys pogosts, Bolvu nūvods
May 23 @ 15:00
Folklorys kūpys "Saime" dzīduojumi pi krystu @ Vactilžys pogosts, Bolvu nūvods
Majs īt ar tradicionalim maja dzīduojumim pi krystu. Bolu nūvoda Vactilžys pogostā kotru maja svātdīni 15.00 stuņdēs pi krystu dzīduos foklorys kūpa “Saime”. Itūņedeļ – Sudarbis kopūs.