“Pi myusim Latgolā” par gaidomū “Upītes uobeļduorzu”

“Pi myusim Latgolā” par gaidomū “Upītes uobeļduorzu”

Itūreiz raidejums “Pi myusim Latgolā” svietej sovpateigys dzejis dīnys, kū Viļakys nūvoda Upeitē sovulaik īdybynuojs dzejnīks Ontons Slišāns. Laikā, kod kreit uobeli, Upeitē teik reikuots latgalīšu dzejis i muzykys festivals “Upītes uobeļduorzs”.

“Septembris ir dzejis mieness. Pījimts reikuot dzejis dīnys. Bet, ka uztaisi dzejis dīnys, klauseituoji ir tod, kod atvad bārnus nu školys. Atīt pīci, četri, seši cylvāki pasaklauseit. Nav populari klauseitīs dzeju, lai cik lobu tū raksteitu. Tod izdūmuoja, ka var sovaižuok pīsaisteit jaunīšus klauseitīs, ka [muzykys] grupys dalīk kluot,” par sova tāva, dzejnīka Ontona Slišana īdybynuotū tradiceju stuosta Andris Slišāns.

“Upītes uobeļduorzs” nūteik jau sešpadsmytū godu. Kotru godu koncepceja ir leidzeiga, bet nūskaņa sovaiduoka. Izaruod, ka 2002. godā pyrmajā festivalā pīsadaleja pīcys muzykys grupys i treis dzejnīki, niu dalinīku skaits ir īvāruojami pīaudzs, ka pat nakts ir par eisu.

Print Friendly, PDF & Email

Nūtikšonu kalendars

May
17
Ūtr
15:00 Maja dzīduojumi pi krysta @ Ūzulainis krysts
Maja dzīduojumi pi krysta @ Ūzulainis krysts
May 17 @ 15:00 – 16:00
Maja dzīduojumi Dīvmuotis gūdam kūpā ar Ūzulainis Tautys noma folklorys kūpu “Zeiļa”.
16:00 Maja dzīduojumi pi krysta @ Pleikšņu krysts
Maja dzīduojumi pi krysta @ Pleikšņu krysts
May 17 @ 16:00 – 17:00
Maja dzīduojumi Dīvmuotis gūdam kūpā ar Ūzulainis Tautys noma folklorys kūpu “Zeiļa”.
May
18
Tre
15:00 Lienītis Slišānis izstuodis “Uzd... @ Latvejis Nacionaluo teatra Jaunuo zale
Lienītis Slišānis izstuodis “Uzd... @ Latvejis Nacionaluo teatra Jaunuo zale
May 18 @ 15:00 – 16:30
Nu 10. maja Latvejis Nacionaluo teatra Jaunajā zalē apsaverama Lienītis Slišānis izstuode “Uzdevums”. Izstuodi īspiejams apmeklēt stuņdi pyrma izruožu suokuma i izruožu laikā. Lienīte Slišāne ir gaismu muokslineica i 2020. goda beiguos sajēme “Spēlmaņu nakts”[...]