Latgolys piļsātu stuosti: Daugovpiļs

Latgolys piļsātu stuosti: Daugovpiļs

Rokstu sagataveja: portals lakuga.lv

Raidejums “Latgales pilsētu stāsti: Nezināmais par zināmo” viesteja par Daugovpili, tymā fokusā ir Dinaburgys cītūksnis – parkū ta nā, jo taišni ite pīdzyma piļsāta! Artjoms Mahlins stuosta par padareitū, bet vēļ vaira – par grandiozajim nuokūtnis planim (āku restauraceju, tradiceju izveidi, festivalu reikuošonu i tt.).

Ruodīs, ka plani ir nabeidzami, vairuokuos paaudzēs i symtūs miļjonu eiro mierejami! Bet, ka ir entuziasms, ir komandys dorbs – vyss ir īspiejams! Tū aplīcynoj ari Faridys Zaletilo emocionalais stuosts, kai tyka atkluots i Daugovpilī atsagrīze glaznuotuojs Marks Rotko. Tei ir piļsātys kruosa… Bet kotrai piļsātai ir ari sova skaņa, sova kusteiba, sova garša… Nui, aizejit iz Daugovpiļs tiergu. Tī var nūpierkt vītejūs tomatus, buļbis, izzynuot, kaida ir, metaforiski runojūt, Daugovpiļs garša.

Roksta saturs ir apmoksuots.

Print Friendly, PDF & Email

Nūtikšonu kalendars

Sep
26
Ūtr
15:00 “Loesje” rodūšuos plakatu tekstu... @ Rēzeknis Centraluo biblioteka
“Loesje” rodūšuos plakatu tekstu... @ Rēzeknis Centraluo biblioteka
Sep 26 @ 15:00 – 18:00
Eiropys Volūdu dīnā, 26. septembrī, latgalīšu kulturys kusteiba “Volūda” i organizaceja “Loesje Latvija” aicynoj iz rodūšū plakatu tekstu raksteišonu, kas pyrmū reizi storptautyskuos “Loesje” kusteibys viesturē byus latgaliski.   Rodūšuos raksteišonys darbnieca, kurā taps iz[...]