Metalmuzykys grupa “Varang Nord” pīduovoj dzīsmi “Svietņeica”

Metalmuzykys grupa “Varang Nord” pīduovoj dzīsmi “Svietņeica”

Rokstu sagataveja: portals lakuga.lv

“Varang Nord” ir metalmuzykys grupa nu Daugovpiļs, kas plašuoku atpazeistameibu īgiva 2019. godā ar uzvaru pasauļa leluokajā metalmuzykys konkursā “Wacken Open Air” ar dzīsmi “Stuojīs!”. Itūreiz grupa klauseituojim pīduovoj jaunu dzīsmi i videoklipu “Svietņeica”.  

Grupys jaunuos dzīsmis “Svietņeica” i tuos video centralais tāls ir mežs. “Varang Nord” dalinīki stuosta, ka dzīsme viestej par mežu kai svātū vītu, kur cylvāks atīt nu īrostuo. “Mežā cylvāks nikod nav vīns, jam vysod sekoj dīvi. Tys ir augšuoku spāku pasauļs, kur kūki ir svietneicys kolonys, meža skanis ir tuo himna. Latgolā, kurai veļteits tūpūšais albums “Pārķiuņa uomurs”, ir daudz mežu. Var saceit, ka tei ir leluo svietneica, kura vysod ir kluot,” skaidroj “Varang Nord”.

Grupa leidz šam ir izdavuse div albumus i div mozalbumus. “Varang Nord” portalam lakuga.lv atkluoj, ka jaunuokuo albuma “Pārķiuņa uomurs” īroksts jau ir pabeigts. “Atlics tikai vysu nūformēt i prezentēt. Albumā īguļdeits vairuok spāka, tys byus īspaideiguoks par īprīkšejim grupys dorbim,” stuosta “Varang Nord”. Īskotu albumā “Pārķiuņa uomurs” var giut, nūsaklausūt dzīsmis “Stuojīs!” i “Svietņeica”.

Grupa “Varang Nord” dorbojās jau nu 2014. goda. Vysi grupys dalinīki īt nu Latgolys i dzīd latgaliski. “Varang Nord” jau īprīkš portalam lakuga.lv saceja, ka jim tys ir svareigi. “Pat Latvejā smoguos muzykys izpiļdeituoju vydā nav daudz, kas dzīduotu latgaliski, i par pasauli pat nav vārts runuot. Dzīžūt latgaliski, mes izceļam sevi i nasam Latvejis i Latgolys vuordu pasaulī,” soka grupys dalinīki.

Grupa itūgod planavoj na tikai prezentēt jaunū albumu i atsuokt koncertēt, bet ari dūtīs Eiropys tūrī ar grupom “Arkona”, “TYR” i “Dalriada”. Tok grupa atzeist, ka, jamūt vārā naskaidrū situaceju ar koronavirusu, vysi plāni var maineitīs.

Print Friendly, PDF & Email

Nūtikšonu kalendars

May
24
Ūtr
19:00 Latgalīšu rokstu volūdys nūdarbeiba @ tīšsaistē
Latgalīšu rokstu volūdys nūdarbeiba @ tīšsaistē
May 24 @ 19:00 – 20:30
Bīdreiba “LgSC” sadarbeibā ar latgalīšu kulturys ziņu portalu lakuga.lv aicynoj iz ostoņom latgalīšu rokstu volūdys tīšsaistis bezmoksys nūdarbeibom, kab kotrys interesents varātu izzynuot vaira par latgalīšu rokstu volūdu i īsavuiceit tuos pamatprincipus. Latgalīšu rokstu volūdys[...]
May
25
Tre
16:00 Maja dzīduojumi pi krysta ar etn... @ Vabalis krysts
Maja dzīduojumi pi krysta ar etn... @ Vabalis krysts
May 25 @ 16:00 – 17:30
Majs katuoļu bazneicys kalendarā ir Svātuos Jaunovys Marijis mieness – laiks, kod Vabalē teik izpuškuoti ceļa molys krysti i nūteik maja dzīduojumi. Ari itūgod, saglobojūt vīnu nu namaterialuo kulturys montuojuma tradiceju, pogosta ļauds teik aicynuoti[...]
May
26
Cat
19:00 Daņču vokors ar folklorys kūpu “... @ Augšdaugovys nūvoda kulturys centrs "Vārpa"
Daņču vokors ar folklorys kūpu “... @ Augšdaugovys nūvoda kulturys centrs "Vārpa"
May 26 @ 19:00 – 21:00
Daņču vokors ar folklorys kūpu "Dyrbyni" @ Augšdaugovys nūvoda kulturys centrs "Vārpa"
Leidza: ārtys mainis kurpis doncuošonai, dzeramais iudiņs. Daleiba breiva.
May
27
Pīk
15:00 Diskuseja par Latgolys parka att... @ Reiga
Diskuseja par Latgolys parka att... @ Reiga
May 27 @ 15:00 – 17:30
Diskuseja par Latgolys parka atteisteibu @ Reiga
Reigys dūme piec latgalīšu navaļstiskūs organizaceju rūsynuojuma lāmuse Moskovys duorzu Reigā puorsaukt par Latgolys parku. Kab dūmuotu, kai reizē ar itom puormaiņom parku padareit par pīviļceiguoku teritoreju i īspieju reidzuonim car tū vaira izzynuot par[...]
20:00 Jura Ostrovska koncerts @ Tiļžys kulturys i viesturis noms
Jura Ostrovska koncerts @ Tiļžys kulturys i viesturis noms
May 27 @ 20:00 – 22:00
Jura Ostrovska koncerts @ Tiļžys kulturys i viesturis noms