Kulturys īsacejumi nedeļai: Pūra dīna, Vosorys svātki Sarkaņūs i “Čajs ar stuostu”

Kulturys īsacejumi nedeļai: Pūra dīna, Vosorys svātki Sarkaņūs i “Čajs ar stuostu”

Rokstu sagataveja: portals lakuga.lv

Itūreiz vītys, kū apsavērt, i kulturys pasuokumus, kū apmeklēt, nedeļgolā īsoka rēzeknīte, “Instagram” konta @vietasunlietas eipašneica, viesturis i geografejis entuziaste Regita Zeiļa.

1. Pūra dīna

Karteņa: visitludza.lv

22. majā Ludzys i Ciblys nūvodu pīrūbežā ir Pūru dīnys. Regit soka: “Es jau kaidu pusgodu gribu izmieginuot pūra kūrpis! I niu beidzūt ir īspieja, stileigai! Ar pūra kūrpem varēs tikt tī, kur parosti nav saguojs, redzēt, kaidi izaver akači i sleikšnis, i saskateit i saskaiteit daudzi vysaidu kukaineišu i augu. Kluotyn tam, pošā pīrubežā, pa pūru, kas vēļ nav atkluots!” Vaira par pūru dīnom var uzzynuot ITE.

2. Vosorys svātki Sarkaņu bazneicā

Karteņa: Sarkaņu bazneica, Viktorijis Grappys zeimiejums.

Itūsvātdiņ ir Vosorys svātki, i Regita nūteikti īsoka aizbraukt iz Sarkaņu bazenicu. Tī Vosorys svātki ir leluokī draudzis svātki, nūtykums, itūgod tī ari byus izstuodeiti 20 Rēzeknis nūvoda bazneicu dorbi akvareļtehnikā, kurus eistynuoja muokslineica Viktorija Grappa. Bazneicu attālus i stuostus, kas ir palykuši ari par postkartem, verīs ITE.

3. “Čajs ar stuostu”

Taipoš itūsvātdiņ byus arī breineigais pasuokums “Čajs ar stuostu”, uz kuru aicynojūt, Regita atsazeist: “Maņ cīši pateik ideja par dažaidu sīvīšu stuostu aktualiziešonu, eipaši tys, ka pīvārsta uzmaneiba vīnkuoršim cylvākim – studentei, pensionarei. Latgolā bīži datryukst taidu patīsu sarunu. Eipaši, pi čaja krūzis.” Vaira par nūtikšonu var skaiteit ITE.

Print Friendly, PDF & Email

Kalenders

Mar
2
Sai
23:15 Kina “Cylvāka bārns” @ LTV1
Kina “Cylvāka bārns” @ LTV1
Mar 2 @ 23:15 – Mar 3 @ 01:00
Tei ir pyrmuo latgalīšu kina – Latgolā (Sakstagolā) filmāta i pošu latgalīšu spākim veiduota. Kina ir baļsteita iz Juoņa Klīdzēja romana ar taidu pošu nūsaukumu motivim. Stuosts par Latgolys Paulānu saimis dzeivi, par tradicejom i[...]