Kaidus raidīrokstus var klauseitīs latgaliski?

Kaidus raidīrokstus var klauseitīs latgaliski?

Rokstu sagataveja: portals lakuga.lv

Raidīrokstu aba aplāžu aba podkāstu klauseišonūs niu drūsai var saukt par 21. godu symta vīnu nu popularuokūs breivuo laika nūdarbu. Ruodīs, ka sevkurs var atrast sev atbylstūšu podkāstu par temu, kas interesej i aizraun. Ari latgaliskajā kulturtelpā ir pa kaidam podkāstam, kurā var izzynuot kū vaira par iedīņa gatavuošonu, literaturu i sabīdreibai aktualom temom.

Puslopys

Raidīroksts “Puslopys” tūp Latvejis Radejis Latgolys studejā Rēzeknē i īpazeistynoj ar myusdīnu latgalīšu literatim, autorim, tūs kasdīnu, volūdu, raksteišonu. “Puslopuos” var dzierdēt na tikai sarunu ar autorim par dzeivi, bet ari autordorbu fragmentus i kaidu jaunu dzīsmis skici ar konkretuo raidīroksta autora vuordim.

Ar literatim klauseituojus īpazeistynuoj muzikis i viesturnīks Arnis Slobožanins i latgalīšu volūdys entuziaste, kai ari marketinga specialiste Edeite Husare.

Niu ir daīmami deveni raidīroksti – kotrys par sovu autoru, jaunuokais – par Anitu Graudiņu aba Plōciņu Masi. ITE var nūsaklauseit vysus “Puslopu” raidīrokstus.

Ej šī! parunuosim? 

“Ej šī! Parunuosim?”, kai par tū stuosta raidīroksta radeituojis – Leila Rasima i Aija Mežale –, ir vīta breivai, vīnkuoršai sarunai ar “parostajim miersteigajim” par temom, kuruos parosti ļauts runuot tikai “namiersteigim”.

Septeņuos epizodēs ir runuots gon par Marsa parku, Jaunuo goda apsajimšonom, gon par depreseju, kai ari jaunuokuo raidīroksta temu – demokrateju. Vaira par “Ej šī! Parunuosim?” var skaiteit ITE.

Latgalīšu kukne

Škārsteiklā jau ir seši raidīroksta “Latgalīšu kukne” raidejumi, kurūs dzejneica Ingrida Tārauda, kurei niu dzeivoj Īrejā, apvīnoj sarunys ar vysaidim cylvākim par vysaidom tradicejom ar iedīņa gataveišonys meistarklasem. Jaunuokais “Latgalīšu kukne” raidīroksts ir kūpā ar kanepu audzietuoju i “Obelisk Farm” eipašnīku Andri Višnevski i sabīdryskū aktivisti Jolantu Smani.

Pyrmajuoņu raidejumā Andris ar Jolantu gataveja kanepu pīnu i salatus ar kanepu sāklom, jūs eļļu. Vaira par raidīrokstu “Latgalīšu kukne” var izzynuot ITE.

Print Friendly, PDF & Email

Nūtikšonu kalendars

Jul
24
Sai
20:00 Rībeņu jaunīšu centra atkluošona... @ Rībeņu jaunīšu centrs "Pakāpieni"
Rībeņu jaunīšu centra atkluošona... @ Rībeņu jaunīšu centrs "Pakāpieni"
Jul 24 @ 20:00 – 21:30
Rībeņu jaunīšu centra atkluošona kūpā ar grupu "Dabasu durovys" @ Rībeņu jaunīšu centrs "Pakāpieni"
24. julī nu 20.00 leidz 21.30 Rībeņu jaunīšu centrā byus breivdobys gostu ustobys atkluošona i muzykaluo pastaiga kūpā ar grupu “Dabasu durovys”. 
Jul
25
Svā
09:00 Annys dīna Bieržgalī @ Bieržgalis pogosta kulturys noms
Annys dīna Bieržgalī @ Bieržgalis pogosta kulturys noms
Jul 25 @ 09:00 – 13:00
Bieržgalī Annys dīnu svieteis ar tiergu, V. Grappys zeimiejumu izstuodi “Rēzeknes novada sakrālais mantojums” bazneicys duorzā voi pi kulturys noma, kai ari ar misi bazneicā. Pi kulturys noma byus ari vysaidys radūšuos aktivitatis. 
Jul
26
Pyr
vysu dīnu Annys dīna Nagļūs @ Nagļi, pļaveņa pi lapenis
Annys dīna Nagļūs @ Nagļi, pļaveņa pi lapenis
Jul 26 vysu dīnu
Annys dīnu Nagļūs svieteis ar pogosta saiminīču peiragu izstuodi, rūkdorbu klubeņa “Rītava” darynuojumu izstuodi i folklorys kūpys “Skreine” muzykalu sveicīni vysom Annom i saiminīcem. 
12:00 Jaunuo Latgolys kongresa satura ... @ Varakļuoni, Borhu piļs
Jaunuo Latgolys kongresa satura ... @ Varakļuoni, Borhu piļs
Jul 26 @ 12:00
Jaunuo Latgolys kongresa satura koncepcejis prezentaceja @ Varakļuoni, Borhu piļs
Pyrmūdiņ, 26. julī, 12.00 stuņdēs Varakļuonūs (Borhu pilī) prezeņtēs jaunū Latgolys kongresa satura konceptu i planus iz prīšku. Taipat byus vareiba īsapazeit ar padareitū, styprynojūt latgaliskuos vierteibys Latvejis kulturys i izgleiteibys telpā pādejūs četru godu[...]
Jul
31
Sai
11:30 Veloceļuojums “Rainim pa pēdām” @ Raiņa muzejs "Jasmuiža"
Veloceļuojums “Rainim pa pēdām” @ Raiņa muzejs "Jasmuiža"
Jul 31 @ 11:30
Veloceļuojums "Rainim pa pēdām" @ Raiņa muzejs "Jasmuiža"
Raiņa muzejs “Jasmuiža”, Preiļu nūvoda Turisma informacejis centrs i Aizkaļnis Tautys noms 31. julī 11.30 stuņdēs aicynoj dūtīs veloceļuojumā “Rainim pa pēdām”. Ceļuojums ir aptuveni 25 kilometru garumā, tuo laikā byus vareiba īpazeit 11 ar[...]