“Rikši”: jubilejis koncerts byus kai dzimšonys dīnys balleite

“Rikši”: jubilejis koncerts byus kai dzimšonys dīnys balleite

Roksta autore: Sintija Augustova, portals lakuga.lv

Koč i eistuo “Rikšu” dzimšonys dīna ir 14. janvars, pandemejis laika ītekmē puorcaltais svātku koncerts Latgolys viestnīceibā GORS byus tik itymā nedeļgolā – 4. septembrī 18.00 stuņdēs. Rokstā par “Rikšu” sajiutom i emocejom pyrma 10 godu jubilejis koncerta. 

Postfolklorys grupa “Rikši” nūruoda, ka jī ir nūsailguojuši piec spieliešonys. “Sajiuta ir taida, ka tik julī, augustā koč kas ir suocs nūtikt. Asam līku reizi nūviertejuši, kas ir tys, deļ kam mes nūsadorbojom ar tū, kū mes doram – kas ir tei līta, parkū navarim iztikt bez spieliešonys, parkū gribim sasatikt ar cylvākim, izdancynuot i pasakustēt.” Taipat “Rikši” ir puorlīcynuoti, ka ari cylvāki ir nūsailguojuši piec koncertim i koč kuo prīceiga. 

Muziki koncertā raudzeis “izsaut” vysu, kas jim ir, maksimali sevi atdūt koncertam. “Raudzeisim drusceņ uzluodēt sovys baterejis, lai varātu mīreigi puorlaist zīmu,” stuosta “Rikši”. Taipat muziki ir pīsardzeigi par nuokūtnis epidemiologiskū situaceju, deļtam aicynoj vysus paspēt “patusēt” i pabaudeit muzyku pyrma pandemejis trešuo viļņa.

Postfolklorys grupa “Rikši” doluos, ka koncerts byus kai dzimšonys dīnys balleite. “Gribim, lai ir taida sajiuta, ka esi atguojs iz dzimšonys dīnu, kur var parunuot, padoncuot, padzīduot.” 

Taipat “Rikši” stuosta, ka koncertā varēs dzierdēt na tikai desmit godu laikā tapušuos popularuokuos dzīsmis, kas pateik gon klauseituojim, gon ari pošim muzikim, bet ari stuostus par jūs tapšonu, izzynuot atmosferu, kaidā roduos grupa, juos nūsaukums, kai ari stuostus par spūdruokajom nūtikšonom grupys viesturē. “Kai jau jubilejā – atsaver iz vysu sovu dzeivi, vysu, kas izdareits, kas nūtics,” stuosta “Rikši”.  “Mes pīfiksejam nūtykumus, verūtīs iz vysu, kas saraksteits, ir bejuši daudzi braucīni, koncerti. Pat taidūs godūs, kod lykuos, ka mes nikuo nadarejom. Tī ir desmit godi, kur ir daudz pasuokumu – vīns spylgtuoks par ūtru,” pīzeist grupa. 

Vaira informacejis par beletim i koncertu skaiti ITE.

Print Friendly, PDF & Email

Nūtikšonu kalendars

Jun
30
Cat
vysu dīnu Džeinys Gavaris gleznu izstuode ... @ Maltys viesturis muzejs
Džeinys Gavaris gleznu izstuode ... @ Maltys viesturis muzejs
Jun 30 vysu dīnu
Džeinys Gavaris gleznu izstuode "Mantojums" @ Maltys viesturis muzejs
Da 30. juņa Maltys viesturis muzejā var apsavērt dzīsmineicys, gleznuotuojis i dzejneicys Džeinys Gavaris gleznu izstuodi “Mantojums”. Poša Džeina Gavare stuosta: “Izstuode ir kai turpynuojums viestei par mīlesteibu. Izstuode ir par tū, kuo „pādūs” mes[...]
Jul
1
Pīk
20:00 Grupys “Reibums” koncerts @ "Fresh Terase"
Grupys “Reibums” koncerts @ "Fresh Terase"
Jul 1 @ 20:00 – 21:30
Grupa “Reibums” ir cālusēs Rāznys azara krostā Kaunatā Covid īrūbežuojumu laikā, kod vīneiguos izklaidis vareibys beja izklaidēt sevi pošim. Tok dalinīku saspēlis pyrmsuokumi meklejami jau lobu laiku īprīšk.   Grupa “Reibums” spielej vīnkuoršu, jautru dzeivū[...]