“Rikši”: jubilejis koncerts byus kai dzimšonys dīnys balleite

“Rikši”: jubilejis koncerts byus kai dzimšonys dīnys balleite

Roksta autore: Sintija Augustova, portals lakuga.lv

Koč i eistuo “Rikšu” dzimšonys dīna ir 14. janvars, pandemejis laika ītekmē puorcaltais svātku koncerts Latgolys viestnīceibā GORS byus tik itymā nedeļgolā – 4. septembrī 18.00 stuņdēs. Rokstā par “Rikšu” sajiutom i emocejom pyrma 10 godu jubilejis koncerta. 

Postfolklorys grupa “Rikši” nūruoda, ka jī ir nūsailguojuši piec spieliešonys. “Sajiuta ir taida, ka tik julī, augustā koč kas ir suocs nūtikt. Asam līku reizi nūviertejuši, kas ir tys, deļ kam mes nūsadorbojom ar tū, kū mes doram – kas ir tei līta, parkū navarim iztikt bez spieliešonys, parkū gribim sasatikt ar cylvākim, izdancynuot i pasakustēt.” Taipat “Rikši” ir puorlīcynuoti, ka ari cylvāki ir nūsailguojuši piec koncertim i koč kuo prīceiga. 

Muziki koncertā raudzeis “izsaut” vysu, kas jim ir, maksimali sevi atdūt koncertam. “Raudzeisim drusceņ uzluodēt sovys baterejis, lai varātu mīreigi puorlaist zīmu,” stuosta “Rikši”. Taipat muziki ir pīsardzeigi par nuokūtnis epidemiologiskū situaceju, deļtam aicynoj vysus paspēt “patusēt” i pabaudeit muzyku pyrma pandemejis trešuo viļņa.

Postfolklorys grupa “Rikši” doluos, ka koncerts byus kai dzimšonys dīnys balleite. “Gribim, lai ir taida sajiuta, ka esi atguojs iz dzimšonys dīnu, kur var parunuot, padoncuot, padzīduot.” 

Taipat “Rikši” stuosta, ka koncertā varēs dzierdēt na tikai desmit godu laikā tapušuos popularuokuos dzīsmis, kas pateik gon klauseituojim, gon ari pošim muzikim, bet ari stuostus par jūs tapšonu, izzynuot atmosferu, kaidā roduos grupa, juos nūsaukums, kai ari stuostus par spūdruokajom nūtikšonom grupys viesturē. “Kai jau jubilejā – atsaver iz vysu sovu dzeivi, vysu, kas izdareits, kas nūtics,” stuosta “Rikši”.  “Mes pīfiksejam nūtykumus, verūtīs iz vysu, kas saraksteits, ir bejuši daudzi braucīni, koncerti. Pat taidūs godūs, kod lykuos, ka mes nikuo nadarejom. Tī ir desmit godi, kur ir daudz pasuokumu – vīns spylgtuoks par ūtru,” pīzeist grupa. 

Vaira informacejis par beletim i koncertu skaiti ITE.

Print Friendly, PDF & Email

Nūtikšonu kalendars

Sep
24
Pīk
18:00 “Dailes Kanona” pyrmais koncerts... @ Latgolys viestnīceiba "GORS"
“Dailes Kanona” pyrmais koncerts... @ Latgolys viestnīceiba "GORS"
Sep 24 @ 18:00
"Dailes Kanona" pyrmais koncerts - veļtejums Bronislavai Martuževai @ Latgolys viestnīceiba "GORS"
Nu 3. augusta Dailis teatris aicynoj iz septeņu koncertu cyklu “Dailes Kanons”, kuruo pyrmajā koncertā izskanēs veļtejums Bronislavai Martuževai aktrisis Olgys Dregis skaiteitajā dzejā i pianista Edgara Cīruļa spālātajā Imanta Kalniņa muzykā. “Dailes Kanons” ir[...]
Sep
26
Svā
10:00 Seminars “Latgales kultūrtelpas ... @ Rēzeknis Tehnologeju akademeja
Seminars “Latgales kultūrtelpas ... @ Rēzeknis Tehnologeju akademeja
Sep 26 @ 10:00 – 16:00
Seminars "Latgales kultūrtelpas identitātes jautājumi un tās aktuālie izaicinājumi" @ Rēzeknis Tehnologeju akademeja
Latgalīšu kulturys bīdreiba 26. septembrī aicynoj iz seminaru “Latgales kultūrtelpas identitātes jautājumi un tās aktuālie izaicinājumi”. Vaira informacejis par seminaru ITE. Dasasaceišona seminaram, rokstūt epostu iz latgalisubidreiba@gmail.com.
15:30 Nikodema Rancāna bolvys padūšona... @ Rēzeknis Tehnologeju akademeja
Nikodema Rancāna bolvys padūšona... @ Rēzeknis Tehnologeju akademeja
Sep 26 @ 15:30
Nikodema Rancāna bolvys padūšona Latgolys izcyluokajim pedagogim @ Rēzeknis Tehnologeju akademeja
26. septembrī Rēzeknis Tehnologeju akademejā (RTA) padūs Nikodema Rancāna bolvy Latgolys izcyluokajim pedagogim.  Seši školuotuoji sajims eipašu Riharda Cibļa darynuotu saktu, kas jau palykuse par tradicionalu ituo konkursa bolvu. Bolva – sudobra pokovsakta – ir[...]
Oct
2
Sai
18:00 Grupys “Baltie lāči” koncertprog... @ Krustpiļs Kulturys noms
Grupys “Baltie lāči” koncertprog... @ Krustpiļs Kulturys noms
Oct 2 @ 18:00
Grupys "Baltie lāči" koncertprograma "Tirgus stāsti" @ Krustpiļs Kulturys noms
Grupa “Baltie lāči” aicynoj iz jaunu koncertprogramu “Tirgus stāsti”. Itymā naparostajā tiergā ir vareiba saklauseit i izjust vysu, kū sirds gryb – gon dzīsmis i dzeju, gon smīklus i osorys. Ar dzīsmem i dzeju izdaiļuots,[...]
19:00 Gundegas Rancānes gleznu izstuod... @ Latgolys Kulturviesturys muzejs
Gundegas Rancānes gleznu izstuod... @ Latgolys Kulturviesturys muzejs
Oct 2 @ 19:00
Gundegas Rancānes gleznu izstuode "Klātesot" @ Latgolys Kulturviesturys muzejs
Laikā nu 8. septembra leidz 2. oktobram Latgolys Kulturviesturis muzejā var apsavēr pavasarī Covid-19 īrūbežuojumu dieļ atcaltū muokslinīcis Gundegys Rancānis gleznu izstuodi “Klātesot”. Izstuode atspīgeļoj G. Rancānis vierteibys gleznīceibā, kur vysu leluokuo nūzeime ir koloritam,[...]