Vyss nūteik / Troks ci nu Rogovkys

Raidejuma “Viss notiek” ūtrais sižets par Latgolu i latgalīšim, par Rogovku i puosokom.

Nu raidejuma anotacejis:

“Troks voi nu Rogovkys”, tā latgalieši saka par tiem, kuri dara ko neprātīgu. Ne velti Rogovku dēvē par Latgales kultūras centru, arī šobrīd tur darbojas Latgaliešu valodas, literatūras un kultūrvēstures skolotāju asociācija, kas Latgales skolēniem organizē latgaliešu valodas olimpiādes un daiļlasītāju konkursus. Maija beigās iznāca neparasta grāmata latgaliešu valodā.

Paši grāmatas veidotāji saka, ka tās būs septiņas atsevišķi brošētas burtnīcas – katrai savs vāks un satura rādītājs. Tomēr kopā  viena grāmata, kuras daļas sasietas kopā ar vienu striķīti. Grāmatai “Es soku. Tu soki. Puosokys par krīzi” ir vairākas daļas: bērnu un jauniešu stāsti ar laimīgām beigām, anekdotes par mūsdienām, veco laiku avīžu raksti par krīzi, Jūrdža derīgie padomi, latgaliešu literārās pasakas un folkloras pasakas. “Viss Notiek” devās uz Rogovku, lai lūgtu skolēnus izlasīt dažas no grāmatas pasakām.

Pasakas par krīzi from VISSnotiek on Vimeo.

Print Friendly, PDF & Email

Nūtikšonu kalendars

Sep
24
Svā
all-day Maguonis Boleiko izstuode “Biotops” @ Latgolys viestnīceiba "Gors"
Maguonis Boleiko izstuode “Biotops” @ Latgolys viestnīceiba "Gors"
Sep 24 all-day
Leidz 24. septembram Latgolys viestnīceibys “Gors” Muokslys galerejā tiks eksponāta muokslineicys Maguonis Boleiko izstuode “Biotops”, kas aicynoj muokslys baudeituojus vāruot apbreinojamūs dobys procesus, tuos nabeidzamuos transformacejis formuos, kruosuos i byuteibā. Izstuodē “Biotops” muokslineica izsoka apbreinu[...]