Grupai “Marysana band” jauna dzīsme “Vosora”

Grupai “Marysana band” jauna dzīsme “Vosora”

Rokstu sagataveja: portals lakuga.lv

Jaunu dzīsmi “Vosora” klauseituojim pīduovoj grupa “Marysana band”, kū daudzi īpazyna ituo gods Latgalīšu kulturys goda bolvys “Boņuks” padūšonys ceremonejā. Dzīsme viestej par Latvejis vosoru, kas paskrīn tik dreiži, ka vysam napīteik laika.

Grupys “Marysana band” soliste Santa Savicka-Drozdova stuosta, ka dzīsme “Vosora” rodusēs ituo gods zīmā: “Tod tai gribiejuos sajust vosoru, syltumu, sauli, atvalinuojumu. Dzīsme ir par tū, ka vosorys ir tik moz, tik treis mieneši godā, i jei paskrīn tik dreiži. Taišni par Latvejis vosoru. Myusu klimats ir taids, ka zīma, soltums var byut pusgodu, bet vosora ir tik, cik ir… Maņ tuo nikod napītyka, napīteik i laikam napītiks – asu taida syltuma meiļuotuoja. Dzīsme ir par tū, cik labi ir vosorā i cik stypri es ilgojūs piec juos rudinī, zīmā i soltajā pavasarī. Grybu, lai vosorys Latvejā ir vaira nakai zīmys. Jau 1. septembrī dreižuok grybu, lai otkon ir juņs, lai var izbaudeit kotru vosorys mirkli.”

Īprīšk grupa dzīsmi jau spielējuse koncertūs i tei izapeļnejuse lelu klauseituoju atsauceibu. “Tys nūzeimoj, ka na tik maņ vosorys vysod ir par moz. I tai kai vosora jau ir tepat, gribiejom taišni niu dzīsmi izlaist,” stuosta Santa Savicka-Drozdova, kura ir ari dzīsmis vuordu i muzykys autore. Dzīsmis īrokstā pīsadalejuši ari gitaristi Andrejs Jurevičs i Aleksejs Lisovecs, bet īroksta apstruodi veics grupys basgitarists Vladimirs Lavrentjevs.

Vaira par grupu “Marysana band” i tuos solisti Santu var izzynuot portala lakuga.lv intervejā ITE.


Print Friendly, PDF & Email

Kalenders

Jun
20
Cat
15:00 Etnografejis izstuodis “Atpakaļ ... @ Daugovpiļs Nūvodpietnīceibys i muokslys muzejs
Etnografejis izstuodis “Atpakaļ ... @ Daugovpiļs Nūvodpietnīceibys i muokslys muzejs
Jun 20 @ 15:00 – 16:30
20. junī 15.00 stuņdēs Daugovpiļs Nūvodpietnīceibys i muokslys muzejā tiks atkluota etnografejis izstuode nu muzeja kruojuma “Atpakaļ mājās”. Izstuodē eksponāti autentiski prīškmati, kas tyka lītuoti 20. g. s. pyrmajā pusē – dorbareiki, sadzeivis prīškmati. Etnografejis[...]